MENU

Narciarstwo biegowe

Wypróbujcie narty biegowe w Małej Fatrze. W spokoju i ciszy możecie jeździć po malowniczych zakątkach naszego regionu i podziwiać piękno zaśnieżonej przyrody. Spróbujcie podczas Waszego urlopu zimowego na Słowacji uprawiać sport, który należy do najzdrowszych

Najzdrowszy sport

Bieg na nartach wszechstronnie i harmonijnie wpływa na nasz organizm. Do ruchu włączone są prawie wszystkie mięśnie, w dużym stopniu zaangażowane są też organy wewnętrzne, co pozytywnie wpływa na system sercowo-naczyniowy i spalanie tłuszczu. Jest to sport, który nie obciąża stawów i można go uprawiać w każdym wieku. Poza tym nie trzeba stać w kolejce do wyciągu i nie trzeba mieć karnetu.

Długa tradycja

Narciarstwo biegowe ma w regionie Mała Fatra długą tradycję. Regularnie odbywają się tu narciarskie biegi i wyprawy. W wypożyczalni sprzętu znajdziecie w ofercie kompletne wyposażenie do narciarstwa biegowego, więc pobyt tutaj jest świetną okazją, aby spróbować tej formy aktywności.

Można wybrać się na przykład żilińską trasą, trasą gazowników, na trasę narciarską Po kraju Janosika lub wokół Nowobystrzyckiej zapory.